Svet-Stranek.cz
Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží.
rod Šungmánitů thanka hate - Jestřábi :)

Soutěže a hříčky:Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží.

Soutěže a hříčky

Na této stránce bych si představovala, že občas proběhne nějaká ta hříčka, která se pak vyhodnotí na schůzce. Odměny vás rozhodně neminou!

SPECIÁLNÍ SCHŮZKA NA STOCHOVĚ!


Jak jistě víte, naše společná akce na Stochově se blíží. Stochov je nevelké město kousek od nás, kde se údajně narodil sv.Václav. Jenomže to není všechno. Něco málo se dočtete i zde!

Ve své nejstarší historii je obec spjata s panovnickým rodem Přemyslovců. Podle pověsti se zde měl narodit kníže sv. Václav, a to roku 903. Pověst dále uvádí, že na místě sídla, v němž se sv. Václav narodil, zasadila v den jeho narození jeho babička sv. Ludmila dubovou ratolest, z níž vzrostl mohutný strom, který stále stojí na stochovské návsi.

Václav Hájek z Libočan uvádí ve své Kronice české stochovský hrad jako sídlo Neklanovo již k roku 870. Skutečně nejstarší písemná zmínka o Stochově pochází ale až z roku 1316. Osídlení místa je však mnohem staršího data, jak dokazují archeologické nálezy z doby keltské.

V držení Stochova se ve středověku vystřídala celá řada drobných šlechtických a církevních majitelů. Roku 1591 koupil Stochov Jaroslav Bořita z Martinic a v martinickém majetku (panství Smečno) zůstala obec až do roku 1848.

V padesátých letech tohoto století začala západně od původní obce výstavba nového sídliště pro pracovníky nedalekého dolu Tuchlovice a po jejím dokončení na přelomu šedesátých a sedmdesátých let dosáhl Stochov nejvyššího počtu obyvatel ve své historii - 6 500.

Obec byla v roce 1967 povýšena na město. Dnes má město 5 500 obyvatel. V katastru dnešního Stochova se v minulosti nacházely vsi Stochov a Honice, osada Slovanka a ve středověku zaniklá ves Holubín. Mimo to ke Stochovu náleží ještě nedaleká obec Čelechovice.

Zdroje: www.stochov.cz
PŘÍPRAVA NA SCHŮZKU: Vesmír


Ráda bych vám sem dala odkaz na stáhnutí mé prezentace o vesmíru z roku 2009. Koukněte se na ní a připomeňte si nějaký ty hlavní údaje o vesmíru, protože se vám určitě budou na příští schůzce hodit ;) .

http://www.uloz.to/x8ppN3T/vesmir-ppt
heslo: vesmírZAJÍMAVOST: Historie woodcraftu


Pokud někdo o mojí přednášku xD přišel či na ní usnul a nic si z ní nepamatuje bylo by dobré, kdyby si stáhnul alespoň tuto prezentaci a mrkl na to. Samozřejmě je to i pro ty, kterým se to líbilo a chtějí si oživit paměť obrázkami.


http://www.uloz.to/12647908/historie-woodcraftu-pp t


1.Hra- téma: Morseova abeceda


Až si stáhnete níže uvedený soubor nebudete mě mít rádi. Avšak já pevně věřím, že se mezi vámi najdou odvážlivci, kteří se jen tak nezaleknou a s chutí daný text vyluští. Termín odevzdání vyluštěného textu je do kmenových Vánoc tj. 16.12.2011!!!


http://www.uloz.to/10884444/morseovka-pdf

A kdo že to stojí za vynálezem zvaným morseovka??? Tak to byl jednou takový pán jménem Samuel Finley Breese Morse (27. dubna 1791 – 2. dubna 1872)

tak takhle vypadal...
návštěvníků stránky
celkem14 216
tento týden14
dnes3